Jan Bílý - pár informací a kontakt

Jan1
Jan2
Jan3

Jan Bílý – vita

Narodil jsem se v Praze dne 10.12.1954 a jsem tedy Střelec s ascendentem v Blížencích.

Po mém mládí, věnovaném mému koníčku astronomii, jsem v roce 1976 během zájezdu s Národním divadlem (jako kulisák 🙂 emigroval do Německa. Zde jsem s menšími přestávkami (Indie, Francie, Řecko) strávil dalších dvacet sedm let. V Německu jsem se nejprve živil uměním, grafikou a později jako podnikatel – ve Freiburgu jsem provozoval “one-man” reklamní agenturu jan bily artcom.

Tehdy, kolem roku 1990, jsem také začal s profesionálním poradenstvím. Nejprve v rámci mé činnosti jako grafik a marketér, od roku 1995 také jako kouč a od roku 2001 jako konstelář. V roce 2003 jsem se opět vrátil do ČR, kam jsem v květnu 2004 nejprve pozval Berta Hellingera na jeho první oficiální návštěvu a později zorganizoval spolu s Alenou Hlouškovou a Barborou Nádvorníkovou (nyní Zemanovou) několik konferencí systemických konstelací.

Metoda práce a mí učitelé

Jako metodu používám ve svých workshopech a seminářích především systemické konstelace. Ve své práci spojuji racionálně-logický a intuitivní myto-logický způsob vnímání světa, tj. rozumové pochopení souvislostí s podvědomým světem archetypů (král, bojovník, animus a anima, moudrý muž, síla předků apod.).

Za své nejdůležitější učitele považuji jednak indického spirituelního mystika OSHA Rajneeshe, rakouského druida Antona Raborneho a dále německého terapeuta a filosofa Berta Hellingera. Jako další učitele musím zmínit Ramateerthu Roberta Doeutsche (Köln) und Sneh Victorii Schnabel (Freiburg) u kterých jsme se učil konstelace, a také holandského Shamana Daana van Kampenhouta, u kterého jsem absolvoval řadu seminářů s tématikou šamansko-konstelačních rituálů.

Od roku 2008 jsem publikoval devět knih a více než 150 článků v odborných, esoterických i populárních časopisech a jiných periodikách. V Německu byly vydány dvě DVD o mé práci (Finanční konstelace, k objednání u Steinhardt Film + Verlag DVD).

Jsem zakládajícím členem České asociace systemických a v letech 2018 až 2020 jsem byl předsedou její rady. 

Jan-2013

Reference: V prvé řadě semináře s více než 5000 účastníky, z toho několika sty majiteli a manažery firem. 

Dále spolupráce s následujícími firmami a organizacemi (podle abecedy):
Adler Czech, Česká spořitelna, ČSOB, Dejvické divadlo, Duhovka group, Expertis Praha, Lemonade, Logio, Magistrát hl. m. Prahy, Mary Kay cz., Nanoenergies, Pietro Filipi, Prague Business Club, Pražská čokoláda, Sefira, Sodexo, Sten/Mark, Strašnické divadlo, Škola hrou, Tierra Verde, a další firmy.

Úvahy, eseje a články publikuji na svém blogu a také na mém FB-účtu.

K O N T A K T :
info@janbily.cz