thanks

Zdraví

Druhý díl volného cyklu jednodenních seminářů pro pokročilé účastníky.
Termín: 23. 2. 2022
Cena: 2700,- /den, při včasném přihlášení nebo při zakoupení všech třech seminářů výrazná sleva!
Místo konání: Praha, Maitrea
Časy: 9:30 – 17:00, s hodinovou přestávkou na oběd
Přihlášky přímo přes Maitreu


Připravili jsme pro vás tři dny nabité intenzivními, hlubokými ale i zábavnými konstelacemi a zkoumáním souvislostí v těchto oblastech našeho života: 
1. VZTAHY (26. 1. 2022)
2. ZDRAVÍ (23. 2. 2022)
3. PRÁCE (30. 3. 2022)

Za pomoci archetypálních konstelací na náměty účastníků rozklíčujeme, co stojí u zrodu problémů v těchto oblastech a jak se vyvarovat toho, že do těchto těžkostí stále a stále spadáme. Semináře jsou určeny pro pokročilé zájemce, tedy pro ty, kteří již mají za sebou několik konstelací nebo osobnost rozvíjejících workshopů a chtějí se dostat dál. Záměrně jsem je naplánovali na všední dny, neboť máme za to, že je dobré a prospěšné na jeden den vystoupit z „obyčejného času“ a přestat se věnovat každodenní práci. Toto rozhodnutí musíme udělat vědomě a případně tomu i něco obětovat (tj. v případě zaměstnání si vzít den volna).

2. díl: ZDRAVÍ

Většina zdravotních potíží má začátek v tom, co si myslíme, jakým způsobem vnímáme a komunikujeme, co děláme a neděláme. Nejprve existuje disfunkce ducha, psýché, teprve po jisté době se pak začne objevovat tělesný symptom který přerůstá do nemoci.

Čeština je v tomto ohledu úžasná – ne-moc lze přeložit jako výsledek toho, o čem jsem přesvědčen, že ne-můžu. Například se usmířit s otcem. Nebo přestat pomáhat těm, kteří moji pomoc nemohou přijmout. Počáteční obtíž tohoto přístupu vězí v tom, že tyto příčiny našich symptomů a nemocí jsou většinou dobře skryté v našem podvědomí. I zde nám konstelace ukazují léčivou cestu.

V poslední době se zdraví stále více skloňuje v souvislosti s hygienou, s nepřítomností vnějších, nás ohrožujících vlivů (viry, alergeny, smog). Tím se ovšem dostáváme do jakéhosi sterilního skleněného zámku, kde, podobně jako princezna na hrášku se stáváme přecitlivělí a neschopní skutečného života. Zde je nutné pochopení a radikální obrat – ve slově „zdraví“ vězí totiž především dravec, nikoliv umyté a vydesinfikované princátko.

——————–

Termíny jsme záměrně volili v týdnu – je tedy nutné udělat závažné rozhodnutí a vynechat, pokud pracujete, jeden celý den “obyčejné činnosti”. Začínáme v 10:00 PŘESNĚ a protože jde o konstelace a rituály, nemůžeme vpustit nikoho, kdo se opozdí. Tyto konstelační dny jsou vhodné pouze pro ty, kteří mají již zkušenosti – buď s konstelacemi, nebo s prožitkovou hlubokou prací, například v jiných workshopech a seminářích.