Znovuzrození

Přihlášky přímo přes Maitreu

Koronavirus: Strach, smrt ega a osvícení


3. 11. 2020, WEBINÁŘ, 18:00 – 21:00
Spolupráce: Mgr. Lenka Konečná

Intenzivní tříhodinový webinář o posedlosti našeho světa kontrolou a o tom, jak překonat naše strachy (nejen) v dobách covidu. Se cvičeními, odpovědmi na otázky a malými konstelacemi za pomocí figurek.

Naše rychlá, úžasná a veskrze racionální doba se úporně drží představy, že vše lze více či méně úspěšně kontrolovat. Prakticky se to zdá být jen otázka peněz. Proto se náš stín – tedy to, co nevidíme, náš strach – to, co nás děsí a smrt – to, co se skrývá na dně našich obav, staly jedním z posledních tabu. Stín, strach a smrt odmítáme, neboť nad nimi ve skutečnosti nemáme žádnou moc. To vede na jedné straně k infantilizaci, zdětinštění společnosti a na druhé straně k tomu, že pokud nepřijmeme stinnou stránku, nemůžeme se plně vystavit světlu a tím naplno žít.

Od začátku tohoto roku si přitom na nás Univerzum „vymyslelo“ speciální cvičení. „Vynalezlo“ virus, který se několik dní skrývá v latenci – to znamená, že osoba je už nakažlivá, ale nemá ještě žádné příznaky. Takže nepoznáme, kdo nás může nakazit a kdo ne. Touto situací se tak trochu vracíme do středověku, do dob morových epidemií, kdy také lidé nevěděli, co je potká příští dny.

Současná epidemie se tak jeví jako úžasná příležitost, naši touhu po jistotě, vědění a kontrole prohlédnout, uvědomit si, že bitvu se smrtí (a potažmo i s ohrožením) prostě nemůžeme trvale vyhrát a zbavit se strachu, který masivně snižuje naši akceschopnost, napadá intuici a ničí klid a pohodu duše. 

„Vědomí, že brzy zemřu, je nejdůležitějším nástrojem, který mi pomáhá činit zásadní životní rozhodnutí. Protože téměř všechno – veškerá vnější očekávání, veškerá pýcha, všechen strach z trapnosti nebo neúspěchu – se tváří v tvář smrti ztratí a zůstává jen to, co je opravdu důležité. Vědomí, že zemřete, je nejlepší způsob, jaký znám, jak nespadnout do pasti přesvědčení, že máte co ztratit. Už teď jste nazí. Není důvod nejít za svým srdcem.“ (Steve Jobs)

Přihlášky přímo přes Maitreu

Během konstelačních a přednáškových večerů poskytuje Jan Bílý hluboký a mnohovrstevný pohled do různých oblastí našeho života. Vychází při tom ze své mnohaleté zkušenosti se systemickými konstelacemi, metody, která nám umožňuje vidět skryté souvislosti a rozpoznat zákonitosti, kterými se často nevědomky řídíme. A ačkoliv se některá témata večerů zdají na první pohled poněkud vzdálená našim každodenním potřebám a problémům, Jan Bílý odhaluje jejich přímé působení na to, co neustále prožíváme a s čím se potýkáme.

Ukázkové konstelace jsou stavěny podle aktuální dynamiky skupiny a uvážení lektora. Z tohoto důvodu není možné rezervovat si postavení vaší konstelace předem. Děkujeme za pochopení.