Post02

Přihlášky na tento seminář zde. 

Rodinné a partnerské konstelace s Janem

Víkendový seminář pro všechny
Termín: 19. až 21. 4. 2024
Cena: 4200,-  
Místo konání: Praha, DVAN, Pod Vinicí 2028, Praha 4, Modřany
Časy: Pátek 17:00 – 20:00, sobota 9:30 – 17:00, neděle 9:30 – 16:00
Přihlášky na tento seminář přes náš formulář zde

Rodinné zátěže, těžkosti a problémy nás doprovázejí od dětství. Často ovšem je náš pohled na naše rodiče (a později na partnery) zkreslen. Vidíme je, jaké bychom je chtěli mít a přezíráme fakt, že jsou tací, jací jsou. V případě rodičů a jiných předků prostě – větší.

Co to ale přesně znamená, a jak se máme chovat, abychom se stále a stále s nimi nezaháčkovávali do konfliktů? Zde pomáhají rodinné konstelace, ovšem nikoliv v jejich dlouhém “hrabání se v minulosti”, ale jako kratší, ale hluboký pohled do toho, “co skutečně je”. Těmto krátkým a intenzivním konstelacím říkám podle známé italské kávové speciality “ristretta” – horké, silné a s hlubokým účinkem. 

Tento typ konstelací se ovšem hodí i pro další druhy našich zápletek a problémů – tedy nejen pro ty rodinné, ale i partnerské. 

Po takové krátké konstelaci pak zpravidla následuje můj podobně krátký a objasňující komentář. Tato práce má i tu výhodu, že se nepouštíme do mnohdy zbytečného šťourání se v traumatech, nepláčeme nad kdysi rozlitým mlékem, ale jasně a nesmlouvavě rozpoznáme, o co se v současné chvíli jedná, kam by se měl klient ubírat a na co zaměřit svou pozornost.

Na hluboký a mnohé problémy řešící víkend “Rodinné a partnerské konstelace” vás zve Jan Bílý a tým.
———
Delší článek o čtyřech způsobech “konstelaování” – mj. o “ristrettech” najdete zde

Knihy Berta Hellingera najdete zde.