Ristretta3

Přihlášky na seminář zde.

Tajemství změny - Jednodenní "ristretta"

Konstelační ristretta: Přímo k jádru problému!

Jednodenní seminář krátkých konstelací
Termín: 3. 12. 2023
Cena: 1800,-  
Místo konání: Praha, DVAN, Pod Vinicí 2028, Praha 4, Modřany
Časy: Neděle 9:30 – 17:30
Přihlášky na seminář zde.

Rodinné zátěže, těžkosti a problémy

…nás doprovázejí od dětství. Často ovšem je náš pohled na naše rodiče a později na partnery zkreslen. Vidíme to, na co jsme si zvykli, že “to tak je“. Zároveň přehlížíme cokoliv, co by nám tento zaběhnutý pohled na svět mohlo ohrozit. Konstelace, především ty krátké a v jistém smyslu i “šokující” nám na chvíli mohou ukázat něco jiného. Rodiče nás možná měli víc rádi, než si myslíme, partneři, se kterými jsme se rozešli, nenesli na rozchodu veškerou vinu a naše děti se nám skutečně povedli, ačkoliv jdou jinou cestou. 

Jiný pohled na realitu

V konstelačních seminářích se stále a stále ukazuje, jak je těžké tento jiný pohled na realitu přijmout. Proto se často stává, že účastníkům semináře se líbí víc konstelace těch druhých, než jejich vlastní. Je to proto, neboť co se týká našeho vlastního dlouhodobého pohledu na svět, jsme přesvědčeni, že “tak to prostě je”. 

Co jsou “ristretta”?

V “ristrettech”, jak já tyto krátké hluboké konstelace nazývám, se náš obraz světa na chvíli otřese. Což může být blahodárné nejen pro chápání našeho okolí, ale i pro proces změny. A protože život je neustálá změna, dalo by se říci, že konstelace nám pomáhají trénovat tu nejdůležitější vlastnost dvacátého prvního století – totiž schopnost se adaptovat na neustále se měnící svět. 
———

Tento poněkud netradiční jednodenní intenzivní seminář je koncipován jako spojení tří hlavních „směrů“ (nebo také důvodů, proč jsem ho takto vypsal).

Změna pohledu

Ten hlavní důvod je obsažen v názvu semináře. Jsem přesvědčen, že „tajemství změny“ leží především ve změně našeho POHLEDU na realitu. To je to, co konstelace v mém pojetí dělají úplně nejlépe – ukážou nám to, co v našem (životním) příběhu nevidíme, přehlížíme, nebo ignorujeme. To se ovšem děje nejen pro toho, kdo si konstelaci staví, ale pro celý kruh účastníků.

Úvod do konstelačního výcviku

Další důvod pro tento seminář je seznámit ty z vás, kteří moji práci neznají, se způsobem, jak s konstelacemi pracuji. Proto se budu snažit (jde o snahu, neboť nikdy totiž nevíme, jak se konstelace vyvine) o tak zvaná „ristretta-konstelace“, což jsou velmi krátké konstelace, které ukazují právě to, co jsem v prvním bodě popsal – totiž jiný, alternativní způsob vnímání problému klienta. Proto je tento seminář především vhodný pro ty, kteří uvažují o vstup do našeho jednoletého konstelačního výcviku.

Zažijte konstelace!

A pak je tu samozřejmě i individuální rovina konstelací – ti z vás, kteří si postaví konstelaci, ale i ti, kteří v ní budou stát, si můžou „na vlastní kůži“ zažít její působení.

Váš Jan Bílý