Doporučení před výcvikem

Toto je stránka jen pro ty, kteří se přihlásili do výcviku
Konstelační výcvik s Janem Bílým 2019
(Doporučení platí pro oba výcviky - Praktika i Drama a rituál)

1. O konstelacích - speciálně z mého pohledu:
Především bych doporučoval si přečíst aspoň něco z toho, co najdete na tomto webu pod "informace o konstelacích".
Na mém blogu je článek, který jsem před lety napsal se záměrem, přiblížit čtenářům definici konstelací, osobnostního rozvoje a spirituality. Je to přepis mé přednášky "U Džoudyho" z roku 2009, tak to neberte doslovně :D. Tady je.
A pro ty, kteří mají čas a chuť na delší počtení, doporučuji některé z mých knih (seznam je tady).

2. Moc důležité jsou pro mne a můj pohled na "mytologické vnímání"
Tady doporučuji knihy Jeremy Naydlera. V češtině vyšel "Chrám kosmu" (recenze zde, dole na stránce) a The Future of the Ancient World (pouze v angličtině, můj obsáhlejší "výcuc" z knihy najdete zde, prosím nešířit bez mého povolení.)
Zde najdete další seznam "důležitých knih".

3. Mytologie, pohádky:
Tak především vše od Roberta Gravese (někdy také R. Ranke-Graves), který má vytříbený smysl pro mytologicko-magické vnímání reality. Speciálně jeho Řecké mýty a Zvedá se severní vítr (oba tituly vyšly v češtině). V angličtině pak The White Goddess.
Pohádny NIKOLIV od Boženy Němcové, spíš od bratří Grimů.

4. Ohledně jiného než lineárního pojetí času natočil Hollywood v posledních letech tři zajímavé filmy:
Počátek (info zde), Zdrojový kód (online k shlédnutí zde), Na hromnice o den více (info zde) a Interstellar (info zde). Myslím, že to není náhoda, že se nyní objevují takovéto filmy (a ještě k tomu jsou úspěšné), neboť jsem přesvědčen, že klíč k mnohému je v pojetí času.

5. No a samozřejmě, pokud vám to dovolí finance a váš čas
(viz předchozí bod :D), tak doporučuji zúčastnit se pokud možno mnoha konstelačních seminářů u jiných lektorů, abyste měli srovnání. :)))

6. A ještě jeden tip nakonec:
24. 1. 2019 pořádám v pražské Maitrei celodenní seminář s názvem ""KLASICKÉ" KONSTELACE RODINNÉHO SYSTÉMU – Intenzivní výlet ke kořenům štěstí". Zde se pokusím :) na příkladu konstelačních zakázek z publika udělat takový úvod do konstelací, tak, jak se učily během "starých dobrých časů", tedy tak, jak je nás učil (dřívě) Bert Hellinger. Další informace a přihlášky přímo přes Maitreu


• • • • • • • •


© 2015-2017 by Jan Bily