Post22-10

Poznej duši muže. Tři dny pro ženy.

Tři jednodenní konstelační semináře pro (pokročilé) ženy vedené mužem
Termíny: 21. 2. Bojovník, 28. 3. Milovník a 25. 4. Mág
Základní cena: 2900,-/1 den
Zvýhodněná cena při včasném přihlášení: 2400,-/1 den.
Cena za “balíček” všech tří seminářů: 6500,- 
Místo konání: Praha, Maitrea, Týnská ulička 6
Časy: Vždy úterý, 9:30 – 17:00
Přihlášky přímo přes web Maitrei


Když jsme v Maitrei plánovali na duben až červen minulého roku třídílný mužský seminář o základních archetypech žen, se kterými se muž musí setkat a které se musí naučit rozlišovat (matka-milenka-smrt), napadla nás na první pohled šíleně vypadající idea

Co takhle udělat podobný, jen opačný seminář i pro ženy? Které že to jsou „mužské“ archetypy, které jsou pro muže (a tím i pro ženy, které s nimi žijí) důležité? A je vůbec možné, že já, muž, povedu čistě ženský seminář? Nakonec vyhrála chuť experimentovat, a tak se minulý rok uskutečnil pod mým vedením třídílný “seminář jen pro ženy”. A podle ohlasů to byl velký úspěch. “Tohle bych se na jen-ženském semináři nedozvěděla”, napsala jedna účastnice za všechny. 

Takže: Tři PRIMÁRNÍ archetypy muže, které jsou ukryty v KAŽDÉM muži, jsou BOJOVNÍK, MILOVNÍK a MÁG/KOUZELNÍK. Ke všem třem archetypům ženu poutá touha. A zároveň je těžké, tyto ukryté “pravzory” v muži – ať už se jedná o manžela, přítele, otce či syna – rozeznat a porozumět jim. 

V tomto třídílném cyklu „jen pro ženy“ se podíváme očima muže na klíčový problém partnerství – na „duši“ muže. Skrze konstelační práci bude možné se ve skupině, která sestává pouze z žen, setkat v bezpečném prostředí s mužskými archetypy a naučit se tak tyto archetypy, které by se měly spojit  v archetyp nejvyšší – totiž v KRÁLE – v mužích podporovat. A tak se těším na zábavný i hluboký seminář s mnoha pokročilými účastnicemi, které se chtějí za pomoci systemických konstelací a specifických cvičení dopídit příčin těžkostí s muži.

Semináře je možno zakoupit také jednotlivě, i když doporučujeme objednat všechny tři (s náležitou slevou!). 

——————

1. Díl – Bojovník.

Po separaci od matky, což je důležitý přechod kluka od dítěte k muži je první „chlapské“ téma – které se mimochodem ukazuje již v dětství – boj. Bojovník srší energií, vyznačuje se pekáčem buchet na břiše, odvahou i rychlostí. Bohužel není vždy empatický a už vůbec nechápe ženu v jejích potřebách a odlišnostech. Takže, pokud se s bojovníkem nehodláte dívat na fotbal (popřípadě hrát na počítači Counter-Strike), budete ho muset trochu převychovat.

2. Díl – Milovník.

Milovník vás okouzlí hrou na loutnu (kytaru?), poetickými dopisy (esemeskami?) a detailní znalostí Kamasutry. Má většinou více ženských přítelkyni než mužských kámošů, což u majetnicky založených žen může způsobovat jisté rozčarování. Zato si – jak jinak – přijdete při milování na své. Malá nevýhoda milovníka vězí v jeho tendenci, utopit se v mlze. Nebo pomáhat i tam, kde to nikdo (tj. žena) nechce.

3. Díl – Mág.

Někdy také v převleku jako stepní vlk nebo Modrovous. Mág je třetí složka muže, který se jejich sloučením může stát Králem. Na ženy působí mág svým neodolatelným kouzlem, čímž může mít později problémy s MeToo. Nebezpečí takového kouzelníka, především pokud je už v letech (a to je většinou) tkví v jeho snadné zaměnitelnosti s tatínkem. Ale jinak je mág skvělý partner, obzvláště pokud je žena schopna prohlédnout jeho (některé) triky.