Dědictví normalizace

Víkendový experimentální seminář v krásném hotelu Medlov na jedno stále přehlížené téma
Termín: 3. – 5. 11. 20123
Cena: 4200,- plus ubytování s polopenzí 990,- /noc *
Místo konání: Hotel Medlov, Fryšava pod Žákovou horou 143, 592 31 Fryšava pod Žákovou horou, telefon: 566 619 201
Časy: Příjezd v pátek do 20:00, odjezd neděle po obědě
Přihlášky přes náš nový přihlašovací formulář zde.
Seminář bude zaznamenáván na video. Velmi zvýhodněné ubytování si prosím zajistěte do 1. 10. 2023 mailem na info@medlovhotel.cz (napište jméno semináře a rezervaci pro kolik osob) 


Právě jsem se vrátil z letního konstelačního srazu v překrásném hotelu Medlov uprostřed přírody Vysočiny. 

Dva dny jsem se díval na práci mých kolegů a kolegyň, načež jsem třetí noc měl živý sen. Přišel ke mně můj táta, který byl do roku 1969 druhým nejvyšším funkcionářem ROH. Pro mladší – tato zkratka je za Revoluční odborového hnutí, tedy organizace, která se starala o blaho všech pracujících v socialistickém Československu (tedy i těch, kteří o to moc nestáli). Táta se na mne podíval a pronesl: Víš, synu, ona ta doba nebyla úplně špatná. 

Medlov je hotel, který v šedesátých letech na tehdejší poměry luxusně přebudoval architekt a nekomunista Jiří Herzán. Ten v roce 1964, tedy už v období „tání“ fanatického komunismu stalinského typu, navrhl stavbu nového křídla v moderním „bruselském stylu“, načež prý ironicky prohlásil: „Ať si ti pracující dělníci a rolníci tu rekreaci náležitě užijí“. A hotel pak opravdu dlouho sloužil jako krásný rekreační objekt ROH.

Jak to ale souvisí s konstelacemi? A co budeme v semináři „řešit“?

Když se dnes podíváme na obrázky pionýrů, obdivujících sochu partyzána, na funkcionáře otevírající nové metro či na záběry z průvodů na prvního máje, je většině z nás tak trochu trapně. Někteří tuto dobu ještě prožili (já), jiní si vzpomenou na své rodiče a na fotografie, kterými se rodiče asi už dlouho nechlubí. Prostě – a to ukázal nedávno seriál „Volha“ – na období normalizace se díváme neradi. A pokud vůbec, tak pouze jako na něco kuriozního.

Jenže v konstelacích se ukazuje, že cokoliv neviděné a neuznané nás jednoduše brzdí nebo dokonce deformuje. 

A tak se ptám: Není nejvyšší čas se k „Dědictví normalizace“ postavit čelem? Nebylo by lepší dosáhnout nejen smíření, ale i opravdového požehnání ze strany našich předků? Všech těch komunistů i kulaků, funkcionářů i těch, které funkcionáři připravili o majetek, obětí i pachatelů? Nemohlo by toto smíření změnit náš podvědomý postoj k nedostatku, dostatku i přebytku? Neoplodnil by takový „mír v duši“ naši kreativitu, schopnost milovat, či užívat si toho, co máme? 

Čas od času přijdu na konstelačním poli s nějakou inovací. Přivezl jsem do Česka v roce 2003 firemní konstelace, „vymyslel“ konstelace finančních přesvědčení, pohádek a mýtů, symptomů, nebo tak zvaná „ristretta“. A tak bych vás nyní chtěl opět pozvat na tento nezvyklý experimentální seminář. V něm doplníme historii našich rodin, firem, objektů či celé země o aspekt, který ignorujeme nebo přehlížíme. Na seminář, ve kterém „jim“, kteří jsme vlastně tak trochu i „my“, dáme místo. 

Medlov – bývalý luxusní rekreační oběkt, nyní “hotel hojnosti”.

Zvu vás do nyní opravdu krásného hotelu Medlov, na místo, kde se během První republiky pořádaly ženské slety, kde přebýval Voskovec s Werichem a komponoval Jaroslav Ježek. Do hotelu uprostřed hvozdů Vysočiny, na břehu rybníka, který vznikl zatopením bohatého stříbrného dolu. Zvu vás na velice výjimečné a skvostné vypořádání se s Normalizací. Sklenička luxusího šampaňského na uvítanou je v ceně.

Příjezd v pátek, 3. 11. 2023, odjezd v neděli po obědě.
Kurzovné 4200,- Kč, plus ubytování s polopenzí (hojnost je zde zaručena!) 990 Kč/osoba/noc *

* Cena na osobu je stejná pro  jednolůžkový, dvoulůžkový i trojlůžkový pokoj. Tyto podmínky platí při objednávce ubytování přes info@medlovhotel.cz do 1. 10. 2023. Pozdější objednávky se řídí aktuálním ceníkem přes rezervační stránku na webu www.medlovhotel.cz , kde s kódem „NORMALIZACE“ získáte 20%ní zvýhodnění na ubytování.