, Máma, táta a (naše vnitřní) dítě – 11. 8. 2020, Konstelace.info, Konstelace.info

Přihlášky přímo přes Maitreu

Máma, táta a (naše vnitřní) dítě


11. 8. 2020, Praha, Maitrea, 18:00 – 21:00

Když jsme byli malí, bylo vše jednoduché: prakticky nic jsme neměli pod kontrolou. Svět byl plný zázraků a my ho vnímali jakýmsi mytologickým pohledem. Zároveň nás tento svět občas i děsil. Tma v noci, naše neschopnost se bránit, nespravedlnosti a zranění ze strany rodičů a učitelů. To vše vedlo k tomu, že jsme se rychle chtěli stát dospělými. Pro nás to znamenalo, začít svět kolem nás kontrolovat.

Někteří z nás se stali úspěšnými, chytrými, někteří se naučili kontrolovat a manipulovat okolí. Všichni jsme ale přitom ztratili onu mytologickou rovinu vnímání zázraků. Dalo by se říci, že jsme ztratili schopnost, vidět svět srdcem. V rodinných konstelacích poznáváme, jak je tato schopnost v životě důležitá. Učíme se, jak zůstat „malí“ tam, kde je to nezbytné – například ve vztahu k našim rodičům. A hledáme cesty, jak se stát „velkými“, když nás ti, co jsou menší (ať už děti nebo jiné, na nás závislé osoby) potřebují. Náš vztah k našim rodičům nám přitom může být vodítkem. 

Přihlášky přímo přes Maitreu

Během konstelačních a přednáškových večerů poskytuje Jan Bílý hluboký a mnohovrstevný pohled do různých oblastí našeho života. Vychází při tom ze své mnohaleté zkušenosti se systemickými konstelacemi, metody, která nám umožňuje vidět skryté souvislosti a rozpoznat zákonitosti, kterými se často nevědomky řídíme. A ačkoliv se některá témata večerů zdají na první pohled poněkud vzdálená našim každodenním potřebám a problémům, Jan Bílý odhaluje jejich přímé působení na to, co neustále prožíváme a s čím se potýkáme.

Ukázkové konstelace jsou stavěny podle aktuální dynamiky skupiny a uvážení lektora. Z tohoto důvodu není možné rezervovat si postavení vaší konstelace předem. Děkujeme za pochopení.