Jan Bílý cesta divého muže
Muži - anciennt

Přihlášky přímo přes Maitreu


20. ledna 2021, webinář, 18:00 – 21:00.
500,- Kč, přihlášky přes Maitreu
“Už nestačí jen třídění odpadků a elektromobily. Je nutná zásadní vnitřní změna každého z nás.”

Kam se vytratila mužská divokost, odvaha, schopnost riskovat?

Život mnoha dnešních mužů připomínáve většinou  nějaký nudný (český) seriál. Do práce, z práce, letmá zastávka doma, posilovna nebo – v horším případě hospoda, možná i rychlý sex. Dlouhodobá smysluplná vize se nekoná. Katastrofa ovšem nastává v okamžiku, nastane, když něco „rupne“. Manželství, práce nebo taková malá cévka kdesi v hlavě. 

Aby tato katastrofa nenastala, musíme se vrátit ke spojení s námi samými. K tomu, co je v nás živoucí a živelné, divoké i podivné, k důvěře nejen v sebe, ale i k jiným mužům, kteří, podobně jako já, hledají nové cesty, změnu, upřímnost a vizi, jak dál. A protože návrat k tomu, co nazývám mužskou podstatou, jde nejlépe, když se „tam“ nevracíme sami, ale spolu s jinými přáteli, chci vás pozvat na tento online celorepublikový mužský gathering.

Ve své knize „Cesta pravého muže“ nám David Deida dává úžasné rady, jak se dostat do mužské síly. Moje dvacetiletá práce s mužskými kruhy a nynější „pandemická“ situace však podle mne vyžaduje nejen „pravého“ muže (tedy toho, který dělá věci správně), ale i návrat k původní divokosti. Přitom mi nejde o fyzickou sílu či dokonce násilí, ale o vnitřní nastavení. O odvahu setkat se se svým stínem, s tím, co není politicky korektní a učesané, s naším vnitřním Dionýsem a Panem – tedy se dvěma (pohanskými) archetypy, které symbolizují spojení muže s Přírodou.

Pro návrat k divokosti je nutný přesun z hlavy a čistého rozumu do nižších partií, například do pocitů, z nichž některé neradi vnímáme, nebo do našeho těla, ve kterém se ne vždy cítíme komfortně. K tomu je potřeba odvaha, přímočarost a upřímnost (především sám k sobě) a hlavně spojení se srdcem.

Tento online-večer je určen pro všechny muže, otce, syny, dědečky, kteří hledají větší hloubku, jistotu ve vlastních krocích a pevnost ve svém rozhodování. Setkají se ti, kteří již tuší, že k tomu, abychom se navrátili do souladu s planetou, na které žijeme a kterou naší rozpínavostí činíme stále víc neobyvatelnou, nestačí technologie, nestačí elektroautomobily a třídění odpadků, ale je nutná zásadní vnitřní změna.

Zároveň je tento online seminář určen pro muže, kteří se budou chtít přihlásit na speciální roční mužský kruh s Janem – osm setkání v přírodě. Jeho absolvování je pro podání přihlášky podmínkou.

Stránka pro muže je zde.