Post03

Přihlášky mailem: d.hubena@seznam.cz

Jóga, tantra, konstelace: Setkání Boha a Bohyně v nás

Tří a půldenní seminář s jógou, ohňovým rituálem yagna a konstelacemi.
Termín: 20. – 23. 5. 2021
Cena: 4500,- (cena pro pár 7800,-) bez ubytování a stravy.*
Místo konání: Živá voda, Kohoutov (u Jaroměře)
Časy: Čtvrtek 16:00 – neděle ca. 16:00
Seminář je vhodný pro jednotlivce i páry.
Rezervace a přihlášky zde
Stránka pro spolujízdy bude zprovozněna 10. května.

V našem pojetí jógy, tantry a konstelací se tyto tři metody nabízí jako ideální spojení pro každého, koho zajímá vnitřní integrita a celkový, somato-spirituální rozvoj. Jóga je propojení těla a mysli.

Dagmar Volfová, lektorka tantrické jógy, bude účastníky provázet skrze jemná a nepříliš náročná, na vnitřní prožitek orientovaná cvičení pro uvolnění těla i mysli a jeden večer povede tantrický rituál yagna. O tom, co si můžete pod tímto představit pojednává např. tento její článek.

V konstelacích vytvoříme pod vedením Jana Bílého bezpečný a podporující prostor (ve kterém ovšem nesmí chybět Janův vyhlášený humor), kde lze zažít a do hloubky pochopit skryté souvislosti a případné překážky našeho růstu a důležitost našich kořenů pro “vztahy třetího stupně”.

A tantra? Tantra se stala velice módní záležitostí a pod tuto “deštníkovou značku” se v dnešní době skryje mnohé. Možná tedy zažijete tantru docela jinak, než je na západě propagována. Tantra tak, jak s ní rádi pracujeme my, je především o přitakání všemu, co je, a jak to (skutečně) je. V tom je tantra velice podobná konstelačnímu pohledu na svět (a na naše vztahy) – to co je, může a smí být. Neexistuje nic “špatného”, zakázaného, nevhodného. Samozřejmě je i sex součástí života. Naše životní energie je mocná a čistá božské energie.

Tantra ovšem neznamená koncentraci na sex. Je to obecně přístup k životu a v rámci cvičení se zaměřuje na práci s životní energií a našim potenciálem. Rozšiřuje naše vědomí a uvolňuje napětí, které by nám bránilo dosáhnout toho, po čem toužíme a zároveň mnohdy potlačujeme.

Jan je bývalý žák Osha a Dáša studovala v Indii 6 let tradici ShivoHam tantry pravé ruky, která pracuje s mantrami, yantrami a ohnivými rituály yagna. V rámci semináře se tedy při jednoduchých cvičeních budeme zabývat tím, jak se uvolnit a otevřít zdravému proudění energie v nás a jak se přijmout takoví, jakcí jsme. V partnerství třetího stupně hledáme především svobodu, která ale nevylučuje hlubokou intimitu a partnerské vazby. Jdeme-li příliš do těla, sestoupíme-li do nižších “pudových” čaker, riskujeme ztrátu světla a ducha. Na druhé straně omezením pouze na “pohyb vzhůru” s opomenutím kořenů – té materiální část naší pozemské existence – přitahujeme spirituální pýchu a odpojujeme se od toho, co je jednoduché, normální, světské. Tantra je o komplexnosti. A proslulý výrok Herma Trismegista “Jak nahoře, tak dole” by mohl stát v každé původní tantrické knize. V tomto semináři budeme společně hledat spojení jin- a jang-částí, vytvářet most mezi mužským a ženským světem, mezi nebem a zemí, mezi Bohem a Bohyní v nás samých.

• • •

* Ubytování je v krásném novém centru Živá voda, který má na pozemku potok a vedle je také les. Strava je luxusní vegetariánská, plná penze včetně čaje a dezertů.

Cena ubytování a stravy od čtvrtka do neděle: 2640,- Kč, hradí se v hotovosti na místě.