Seminář - Prodloužený víkend:
Jóga, tantra, konstelace:
Setkání Bohyně a Boha v nás

Vede Dagmar Volfová a Jan Bílý

Termín: 30. 5. - 2. 6. 2019
Cena: 3500,- (cena pro pár 5500,-) bez ubytování a stravy.*
Místo konání: EkoCentrum Loutí, Rabyně (ubytování na místě), www.ekocentrumlouti.cz
Časy: Čtvrtek 16:00 - neděle ca. 16:00
Seminář je vhodný pro jednotlivce i páry.
Přihlášky prosíme mailem: d.hubena@seznam.cz
Stránka pro spolujízdy zde (ještě pro tento seminář nefunkční)

Čtyřdenní seminář s jógou, ohňovým rituálem yagna a konstelacemi.

V našem pojetí jógy, tantry a konstelací se tyto tři metody nabízí jako ideální spojení pro každého, koho zajímá vnitřní integrita a celkový, somato-spirituální rozvoj. Jóga je propojení těla a mysli.
Dagmar Volfová, lektorka tantrické jógy, bude účastníky provázet skrze jemná a nepříliš náročná, na vnitřní prožitek orientovaná cvičení pro uvolnění těla i mysli a jeden večer povede tantrický rituál yagna. O tom, co si můžete pod tímto představit pojednává např. tento její článek.
V konstelacích vytvoříme pod vedením Jana Bílého bezpečný a podporující prostor (ve kterém ovšem nesmí chybět Janův vyhlášený humor), kde lze zažít a do hloubky pochopit skryté souvislosti a případné překážky našeho růstu a důležitost našich kořenů pro "vztahy třetího stupně".

A tantra? Tantra se stala velice módní záležitostí a pod tuto "deštníkovou značku" se v dnešní době skryje mnohé. Možná tedy zažijete tantru docela jinak, než je na západě propagována. Tantra tak, jak s ní rádi pracujeme my, je především o přitakání všemu, co je, a jak to (skutečně) je. V tom je tantra velice podobná konstelačnímu pohledu na svět (a na naše vztahy) - to co je, může a smí být. Neexistuje nic "špatného", zakázaného, nevhodného. Samozřejmě je i sex součástí života. Naše životní energie je mocná a čistá božské energie.

Tantra ovšem neznamená koncentraci na sex. Je to obecně přístup k životu a v rámci cvičení se zaměřuje na práci s životní energií a našim potenciálem. Rozšiřuje naše vědomí a uvolňuje napětí, které by nám bránilo dosáhnout toho, po čem toužíme a zároveň mnohdy potlačujeme.

Jan je bývalý žák Osha a Dáša studovala v Indii 6 let tradici ShivoHam tantry pravé ruky, která pracuje s mantrami, yantrami a ohnivými rituály yagna. V rámci semináře se tedy při jednoduchých cvičeních budeme zabývat tím, jak se uvolnit a otevřít zdravému proudění energie v nás a jak se přijmout takoví, jakcí jsme. V partnerství třetího stupně hledáme především svobodu, která ale nevylučuje hlubokou intimitu a partnerské vazby. Jdeme-li příliš do těla, sestoupíme-li do nižších "pudových" čaker, riskujeme ztrátu světla a ducha. Na druhé straně omezením pouze na "pohyb vzhůru" s opomenutím kořenů - té materiální část naší pozemské existence - přitahujeme spirituální pýchu a odpojujeme se od toho, co je jednoduché, normální, světské. Tantra je o komplexnosti. A proslulý výrok Herma Trismegista "Jak nahoře, tak dole" by mohl stát v každé původní tantrické knize. V tomto semináři budeme společně hledat spojení jin- a jang-částí, vytvářet most mezi mužským a ženským světem, mezi nebem a zemí, mezi Bohem a Bohyní v nás samých.

• • •

* Ubytování v meditačním centru Loutí s plnou penzí za tři celé dny (čtvrtek večer - neděle odpoledne) je ca 2550 Kč za osobu a platí se v hotovosti na místě. Možností je i levnější ubytování ve spacáku v sále: 1950 Kč (též s plnou penzí na celou dobu pobytu).

Pokud hledáte nebo nabízíte SPOLUJÍZDU na seminář, můžete zde zanechat vzkaz a váš email:


• • • • • • • •

A tady ještě tři fotky z Yagna - tantrického rituálu,
který jsme slavili během podobného semináře v květnu 2017.

Zpátky na přehled všech akcí