hravost, Hravost a smysl života – 26. – 28. 6. 2020, Konstelace.info, Konstelace.info

Hravost a smysl života

Víkendový konstelační seminář o tom, zdali jsme schopni nebrat náš osud příliš vážně. 
Termín: 26. – 28. 6. 2020
Cena: 3000,- 
Místo konání: Praha, DVAN, Pod Vinicí 2028, Praha 4, Modřany, plánek zde.
Časy: Pátek 17:00 – 20:00, sobota 9:30 – 17:00, neděle 9:30 – 16:00
Zvláštní host: Šimon Grimmich / Mindfullness
Přihlášky v brzku zde.
Seminář bude zaznamenáván na video. 


“Angels can fly, because they can take themselves lightly”. Ve volném překladu: Andělé umějí létat, neboť si to nedělají těžké. My ovšem andělé nejsme, a tak se někdy plahočíme připlácnutí k zemi, i když bychom to nemuseli dělat. Stačilo by roztáhnout křídla a znovuobjevit naší hravost. Jenže … my jsme si prostě zvykli, že to nejde. Neboť život není peříčko. 

V systemických konstelacích se často setkáváme s přesvědčeními, které považujeme za realitu. Ať už se týkají naší materiální stránky nebo duchovního rozletu, rodiny, partnerského vztahu nebo zdraví, teprve “pohled zvenčí” nám může pomoci, tato přesvědčení jako taková identifikovat. A pak si můžeme vybrat – chceme je mít i nadále (neboť jsou pohodlná), nebo je chceme opustit? 

V tomto semináři se za pomoci systemických a rodinných konstelací, meditací a malých cvičení společně podíváme, jestli bychom se té tíhy přeci jenom nemohli trochu zbavit. Pokusíme se odpovědět na “těžké” otázky po smyslu života “lehce”, hravě, vědomě, zcela nově. A zapojíme také naše “vnitřní dítě”. Jako “speciálního hosta” jsem pozval Šimona Grimmicha, který vede kurzy všímavosti (mindfullness, www.vnitrniprostor.cz).