S.M.R.T.

Přihlášky: Vbrzku zde. 

S.M.R.T. aneb: O-živení

Konstelační seminář o tom, jak překonat strach
(nejen ze smrti)

S Janem Bílým a Klárou Marušincovou

Termín: 28. a 29. 9. 2024
Cena: 4200,-  
Místo konání: Maitrea, Týnská ulička 6, Praha 1
Časy: Sobota 9:30 – 17:00, neděle 9:30 – 16:00
Přihlášky: Vbrzku zde. 

Když se pozorně podíváme na naše “každodenní” strachy, zjistíme, že v hloubi téměř každého z nich leží ten základní, mocný, děsivý strach ze smrti. Proto také zůstává téma smrti stále tím největším tabu v naší společnosti. Umíráme osamoceni, izolováni a když nás náhodou smrt zastihne “veřejně”, to prvé, co okolní lidé udělají je, že nás zakryjí. Jako kdyby smrt byla cosi obscénního. 

Strach ze smrti ovšem vyvěrá z několika mocných a společností přiživovaných omylů. Tím prvním je představa ODDĚLENOSTI života a smrti. Jsme přesvědčeni, že smrt je něco, co na nás čeká kdesi v (ať už vzdálené, nebo blízké) budoucnosti. Ta ale neexistuje, zrovna tak, jako “už” neexistuje minulost. Obé je pouze v našich představách. 

Pokud by se nám podařilo žít na sto procent v “tady a teď”, strach ze smrti by – podobně jako u zvířat – neexistoval. Měli bychom samozřejmě pud sebezáchovy, ale nebyli bychom zužováni depresemi, úzkostmi a plejádou různých strachů, které nám ukrajují životní energii.

Ten druhý omyl leží v naší představě LINEÁRNÍHO ČASU – tedy času, který utíká stále vpřed a tím se ten “náš” čas krátí. Celý vesmír a především živá příroda ovšem žije v CYKLICKÉM čase, tedy v pocitu kruhového nebo spíš spirálovitého vývoje. Proto východní koncept REINKARNACE podporuje osvícení – coby finálního vystoupení z neustálého rození a umírání – neboť velice účinně bere lidem strach z”jednorázové” smrti.

V tomto semináři se skrze rozličné konstelace tak trochu seznámíme se smrtí (volně parafrázují skvělý film “Seznamte se, Joe Black”) a podíváme se, jak účinně zvládat naše obavy a strachy. Kdokoliv totiž už v konstelacích stál v roli smrti, zažil hluboké překvapení o její kráse, vznešenosti, velikosti a mírumilovnosti.

“Jsem tu pro tebe, a až přijde tvůj čas, poznáš, že já jsem velký návrat domů.”