Rodinné konstelace a ristretta

Přihlášky vbrzku zde.

Rodinné konstelace a ristretta - speciál pro zájemce o výcvik a další účastníky

Konstelační ristretta - přímo k jádru problémů!

Jednodenní speciál pro zájemce o konstelační výcvik
Termín: 4. 6. 2023
Cena: 1800,-  
Místo konání: Praha, pravděpodobně DVAN, Pod Vinicí 2028, Praha 4, Modřany
Časy: Neděle 9:30 – 17:000
Přihlášky na seminář přes přihlašovací formulář (během dvou dnů zde)

Toto je jednodenní seminář speciálně pro ty zájemce o konstelační výcvik 2023, kteří ještě neznají Janovu práci (Jako podmínku k nastoupení do výcviku máme účast na minimálně jednom našem semináři.) Zároveň je seminář otevřen i pro ostatní zájemce, kteří se chtějí s Janovou konstelační prací (speciálně s technikou “ristrett”) seznámit.

———

Rodinné zátěže, těžkosti a problémy nás doprovázejí od dětství. Často ovšem je náš pohled na naše rodiče (a později na partnery) zkreslen. Vidíme je, jaké bychom je chtěli mít a přezíráme fakt, že jsou tací, jací jsou. V případě rodičů a jiných předků prostě – větší.

Co to ale přesně znamená, a jak se máme chovat, abychom se stále a stále s nimi nezaháčkovávali do konfliktů? Zde pomáhají rodinné konstelace, ovšem nikoliv v jejich dlouhém “hrabání se v minulosti”, ale jako kratší, ale hluboký pohled do toho, “co skutečně je”. Těmto krátkým a intenzivním konstelacím říkám podle známé italské kávové speciality “ristretta” – horké, silné a s hlubokým účinkem. 

Tento typ konstelací se ovšem hodí i pro další druhy našich zápletek a problémů – tedy nejen pro ty rodinné, ale i partnerské, firemní nebo třeba i finanční záležitosti. 

Po takové krátké konstelaci pak zpravidla následuje můj podobně krátký a objasňující komentář. Tato práce má i tu výhodu, že se nepouštíme do mnohdy zbytečného šťourání se v traumatech, nepláčeme nad kdysi rozlitým mlékem, ale jasně a nesmlouvavě rozpoznáme, o co se v současné chvíli jedná, kam by se měl klient ubírat a na co zaměřit svou pozornost.

Na hluboký a mnohé problémy řešící jednodenní seminář “Konstelace a ristretta” vás zve Jan Bílý a tým.
———
Delší článek o čtyřech způsobech “konstelaování” – mj. o “ristrettech” najdete zde