Přihlášky přímo přes web organizátorky Lenky Konečné

Blaženost

Přihlášky přímo přes web organizátorky Lenky Konečné

Naprostá blaženost v Kuksu

Víkendový experimentální seminář
Termín: 4. – 6. 8. 2023
Cena kurzovné: 3900,-
Možnost ubytování v areálu (571,- Kč za osobu a noc ve dvou a třílůžkových pokojích. Z důvodů kapacity není možné být ubytován na pokoji sám). Stravování individuálně v blízkých restauracích. Sdílená kuchyňka k dispozici. Parkování u Hospitalu.
Místo konání: Hospital Kuks (u Jaroměře)
Časy: Pátek 17:00 – 20:00, sobota 9:00 – večer, neděle 9:00 – 13:00
Přihlášky přímo přes web organizátorky Lenky Konečné
Seminář bude zaznamenáván na video. 


Před rokem, v srpnu 2022 jsme v Kuksu uspořádali “premiéru” zbrusu nového konstelačního semináře. Seminář byl velmi brzy vyprodán a ohlasy nás utvrdili v přesvědčení, že toto je jakýsi nový směr v konstelační práci. Proto seminář na stejném místě a ve stejném čase (tedy o rok později 🙂 opakujeme.

Popis:
 Lze se skrze konstelace dopracovat k blaženosti? To samozřejmě nevíme, nicméně nám konstelace umožňují hrát si s tím, pod čím – protože to bereme vážně – trpíme. Prastaré přísloví praví, že andělé létají, protože si život nedělají těžkým. A v jiném, podobném semináři “Konstelacích štěstí” v téměř plném divadle Mana jsme se skrze humornou, zábavnou a přitom hlubokou formu konstelací nadlesli (už tu zase máme to létání) nad našimi těžkostmi a pokusili jsme se jim trochu se pousmát. 

“Povznést se” ovšem neznamená, ztratit půdu pod nohami a “vznášet se”. Ve vznášení nám účinně bude bránit barokní Kuks, se svými sochami ctností i neřestí, se světlem i stínem vrcholného baroka. Když jsme v Kusku na téměř zapomenutém (a krásném) hřbitově před dvěma lety s výcvikem stavěli konstelaci na smysl umění, figurovala v ní Smrt jako úžasný a laskavý regulativ velikášství, pýchy i nenasytné touhy. 

Charakter tohoto semináře bude ještě zesílen možností ubytovat se v jednoduchých a neokázalých pokojích areálu a to za velmi pijatelnou cenu. Moc se na všechny fanoušky blaženosti těšíme!