Blaženost

Naprostá blaženost v Kuksu

Víkendový experimentální seminář
Termín: 5. – 7. 8. 2022
Cena kurzovné: 3300,-
Možnost ubytování v areálu (550,- Kč za osobu a noc ve dvou a třílůžkových pokojích). Stravování individuálně v blízkých restauracích. Sdílená kuchyňka k dispozici. Parkování u Hospitalu.
Místo konání: Hospital Kuks (u Jaroměře)
Časy: Pátek 17:00 – 20:00, sobota 9:00 – večer, neděle 9:00 – 13:00
Přihlášky vbrzku přímo přes web organizátorky Lenky Konečné
Seminář bude zaznamenáván na video. 


Lze se skrze konstelace dopracovat k blaženosti? To samozřejmě nevím, nicméně nám konstelace umožňují hrát si s tím, pod čím – protože to bereme vážně – trpíme. Prastaré přísloví praví, že andělé létají, protože si život nedělají těžkým. A v nedávných “Konstelacích štěstí” v téměř plném divadle Mana se klientům dařilo se humornou, zábavnou a přitom hlubokou formou nadnést (už tu zase máme to létání) nad jejich těžkostmi a trochu se jim pousmát. 

“Povznést se” ovšem neznamená, ztratit půdu pod nohami a “vznášet se”. Ve vznášení nám účinně bude bránit barokní Kuks, se svými sochami ctností i neřestí, se světlem i stínem vrcholného baroka. Když jsme v Kusku na téměř zapomenutém (a krásném) hřbitově minulé léto s výcvikem stavěli konstelaci na smysl umění, figurovala v ní Smrt jako úžasný a laskavý regulativ velikášství, pýchy i nenasytné touhy. 

Charakter tohoto semináře bude ještě zesílen možností ubytovat se v jednoduchých a neokázalých pokojích areálu a to za velmi pijatelnou cenu. Moc se na všechny fanoušky blaženosti těšíme!