5-v-člunu-s

Přihlášky přímo přes Maitreu

"Pět mužů ve člunu - Archetypy pro muže"


15. 11. 2023 – 19. 3. 2024, Praha, Maitrea, 9:30 – 17:00
Mužský konstelační kruh pro pokročilé a odvážné.
Cyklus pěti 
jednodenních seminářů.

Představte si, že byste v každé situaci, do které se dostanete, měli pětici zcela báječných kamarádů, kteří, každý z nich, má jinou tvář, jiné schopnosti a mluví jiným jazykem. Na tomto principu jsou založeny mnohé fantazy-seriály, například Avengers, X-Men, nebo Guardians of Galaxy. Nežilo by se vám lépe?

A teď si uvědomte, že tyto postavy už v sobě nosíte, jen je neznáte, a tím je ve vašem životě neumíte používat. Spíše naopak – ony používají vás. Když se rozčílíte, když se zamilujete, když běžíte maraton, když si hrajete na počítači, nebo když se stáhnete do ticha a meditujete – objeví se na delší či kratší chvilku, ovládnou vás, aby posléze zase zmizely a udělaly místo jiným nebo bezradné nudě.

Mluvím o pěti hlavních vnitřních archetypech, nebo spíše „rodinách“ archetypů – o muži, ženě, dítěti, zvířeti a bohu. V pěti dnech tohoto volného cyklu seminářů se budeme zabývat postupně vždy jedním z těchto vnitřních hlasů či archetypů. Postavíme pár konstelací na vaše konkrétní zakázky, uděláme jedno či dvě cvičení pro všechny, ve kterých se s nimi setkáte, a naučíme se s těmito silami vědomě zacházet tak, aby nám byly oporou a abychom jejich „služeb“ mohli v jakékoliv situaci využít.

Kromě toho slouží pět setkání také jako silný mužský kruh, ve kterém si uvědomíme, že nejen že máme tyto vnitřní síly, ale i „vnější“ přátele, takže, řečeno slovy klasika, „nejsme sami“.

Přihlášky přímo přes Maitreu

První díl: 15. 11. 2023: Vnitřní muž.

Tento vnitřní hlas či archetyp snad nemusím představovat. Je to ten, který říká: „Jdi do toho, udělej to, jasně že můžeš, neboj se, neuhýbej, dáš to.“ Je to racionální, vcelku i rozumný a logický hlas, který miluje být zaúkolován, poslán na misi, do akce. Rozumí světu vědy a čísel. Někdy to bohužel přepálí, popere se nebo aspoň si na někoho zařve, má sklony k agresivitě a ke kontrole všeho a všech. Bozi: Mars, Apollon, Min (Egypt), Thor, Tyr.