, Tanec: Divokost a radost pohybu – 17. 9. 2019, Konstelace.info

Přihlášky přímo přes Maitreu.

Tanec - divokost a radost pohybu

17. 9. 2019, Praha, Maitrea

Tento večer se za pomocí hudby a pohybu pustíme nejen do rozhýbání a znovu-nalezení hravosti našeho vnitřního dítěte, ale vyzkoušíme si též, jak určitý pohyb a výraz těla navozuje určité emoce a jak je můžeme v případě potřeby změnit.

Když jsme byli dětmi, milovali jsme pohyb. Běhat, dupat, kroutit a vytřepávat se, rozhazovat rukama i nohama, koulet očima a točit se kolem vlastní osy – až do té chvíle, kdy nám naše rodiče, učitelé a celé naše okolí vsugerovalo, že “to se nemá”. Znáte to? “Takhle se přece nechová dospělý člověk!”

A tak jsme se stali … dospělými, kterýžto stav je hodně podobné katalepsii, tedy chorobné strnulosti provázející jisté duševní poruchy.

Pojďme tedy (opět) dovolit našemu tělu, se zcela netradičně, možná i trochu “potrhle” hýbat a pohybem vyjádřit to, co se skrývá uvnitř. Zkusíme nechat našemu tělu volnost, nejen vyjádřit emoce, které se odvíjejí “uvnitř”, ale i skrze pohyb tyto emoce ovlivnit a sami určit, jakou budeme mít náladu.

Večer nabízí nejen možnost, se tak trochu vyřádit, vyklepat a rozpohybovat, ale poskytne i ochutnávku té části Janova “nového” konstelačního výcviku, ve které půjde krom konstelací také o výraz, pohyb, divadlo, tanec. 

Těším se na vás!
Přihlášky přímo přes Maitreu.