Další stránky diskuzí a ohlasů:

KONSTELAČNÍ poradce: Jan odpovídá na dotazy

OTÁZKY a odpovědi o problémech souvisejících s konstelacemi.

OHLASY: Starší ohlasy účastníků konstelací a popisy toho, co se "stalo potom".

TEXTY jsou překlady zajímavých textů (Osho, Castaneda, Oriah Mountain Dreamer, které ještě nebyly v češtině zveřejněny.

.........

A tady ještě něco vážného...

Uvidí se...
Příběh o relativitě utrpení a štěstí.

Několik zenových historek a haiku pro potěšení mysli

Galerie fotek ze seminářů

 

Vítejte na stránkách ohlasů.

Zde je možné napsat pár řádek o tom, co se dělo po semináři, jak na Vás seminář působil, co se Vám líbilo a co se Vám nelíbilo nebo jaké byly reakce Vašeho okolí. Prosím pošlete Váš komentář e-mailem na adresu: post@konstelace.info
Důležité: Prosím o pochopení, že mohu reagovat jen na málo ohlasů. Přesto srdečně děkuji za Vaše maily, i když zůstanou bez mé odpovědi.

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Napsali jste po semináři:

Romana: Ráda ti pošlu zpětnou vazbu.
Už v neděli po své k. jsem si říkala, že vztah rodičů byl v konstelaci přinejmenším podivný. Vypadal úplně harmonicky a moje reakce byla - tak to není. Tady se někdo musel zbláznit. Pak následovalo bloumání po městě, vztek a tak, pak spánek a ráno jasné - do toho se nepleť. Jejich spory jsou jejich, ty jsi dítě obou a nemáš do toho co strkat nos i kdyby tě o to žádali... Moc se mi ulevilo a během pár dalších dní se ten jejich pěkný vztah stal přáním, které jsem schopná jim posílat. Říkám si, že je úplně jedno, kdy se k tomu dostanou, ale pokud ano, a budou vypadat vedle sebe jako v té k., budu moc ráda. Ten večerní "zhrzený" pocit po k. je úplně pryč.
V první chvíli mě napadlo i to, že odmítnu všechno, jenže to, co se dělo mezi babičkou a maminkou bylo úplně přesné. Včetně babiččiny gestikulace. K tomu nemám co dodat. Babička už je delší dobu mrtvá, ale úplně jsem cítila, jak ke změně jejich vztahu OPRAVDU došlo.
S rodiči jsem se mezi tím neviděla, jen jsme spolu telefonicky mluvili, tak přesně nevím. A já se asi cítím zas trochu svobodnější... Někdy si připadám jak běžec, který nemá moc čas sledovat krajinu...
Ale občas si dovolím užívat si svobodu, kterou už jsem si trochu dovolila dávat sam sobě. :-)) A to je určitě zas o krůček lepší.

Jana:
Ahoj, konstelace je určitě zajímavý nástroj. Absolvovala jsem je několikrát a výsledky, myslím, byly různé.
Ale zpět k těm peněžním. Stavěla jsem konstelaci, řešili jsem strach z chudoby v momentě, kdy se budu věnovat vlastnímu projektu, nebo-li, když dělám co mne baví, jsem chudá. Strach odejít z firmy stále trvá, stále si tam projektuji nedostatek. V každém případě to už není tak silné. Konstelace jsem skombinovala i s jinými technikami, např. s prací v hladině alfa, tak se pomalu posunuju vpřed. Rozhodla jsem se, kdy nejpozději z firmy odejdu, a jak to všechno bude probíhat jsem přestala řešit, tak uvidím. Na druhou stranu si stále silněji uvědomuji, jak mně firma hmotně zajišťuje a na druhou stranu, co všechno mně "bere".
Konstelace rozhodně přinesla pozitivum a to nalezení cesty k mému otci. Když jsem popisovala vztah rodičů k penězům, řekl jsi jednu věc, "že jsem po něm", a to mi hodně pomohlo v určitém narovnání nebo znovunalezení vztahu (otec je 23 let po smrti).
Takže děkuji, někdy opět nashledanou a hodně štěstí na cestě!

Jiří: Ahoj Jane,
Konstelace pěněžních přesvědčení byly skvělé! Nenacházím žádných záporů, líbilo se mi Tvé vedení konstelací, cenné byly i Tvé komentáře! Nadchl mě rituál spojování protikladů v rodinných systémech! Celý ten proces mě vedl hodně do nitra a uvědomoval jsem si různé souvislosti. Moc rád zase někdy přijdu!
Měj se fajn! Ať se daří!

Petr: Drahý Jane (ještě nedávno bych napsal „Jene“, viz mužský seminář loni na jaře), možná, že je lepší nedívat se zpět na práci, ale zůstává ve mně obraz mé konstelace. Bůh prosperity a bohatství je pro mne velký silný chlap a má firma (potažmo mé firmy) jsou krásné ženy. (že by polarita peněz?)
Uvědomuji si po tomto obrazu spoustu věcí. Jak jsem vybudoval to své malinké impérium? Byl jsem otevřený přijímat a neměl jsem pochybnosti o tom že si to zasloužím. Pokud to chápu dobře, lehký ženský přístup („nic to nechce, jen hrát to lehce“), tolik bylo vidět i v ostatních konstelacích co jsem za celý život zažil. Proč v tom nepokračovat i dál?
A teď je potřeba najít ten mužský přístup k firmě (firmám), jednoznačný, jasný, „svislý“ (jako když sedíš s holí), přístup, kde je jedno, že zaměstnanci mají „nevyřešené fotry a Ojdipovské komplexy! (stejně jako i já). Hodně dobře mi udělal ten pořádek co jsem si v sobě „pozametal“ když jsem se probudil v noci a nemohl jsem spát (to co jsem říkal na závěr našeho sezení).
Možná by bylo fajn kdybych si udělal poznámky k meditaci (to nešlo protože jsem to prožíval). Nechceš náhodou vydat soundtrack ke konstelacím? Ten pořádek uvnitř docela souvisí s několika slovy které jsi pronesl když jsi pouštěl Lama Gyurme. Jde o to být sám sebou, příjmout sám sebe takový jaký jsem, přijmout i ostatní v tom stejném kontextu (a teď rychle nevím co tam bylo dál). Nehodnotit a přijímat to co je. Možná mě ještě něco napadne a pošlu to.
Pokud to ale vezmu z toho co jsem pochopil, nemohu říct nic jiného než jen velké DĚKUJI. S úctou
Petr

Marie: Ahoj, Jane, děkuji za Tvůj pozdrav, je to milé. Můj dojem ze společně prožitého víkendu, a především z Tvého přístupu k nám jako účastníkům, je velice dobrý. I když jsem vlastně peněžní konstelaci nepostavila ( i když už bylo 2x namále ), a tak vlastně stále nevím, v čem je problém, velmi mi pomohlo, žes mi postavil alespoň tu malou "soukromou", protože jsem si mohla na vlastním pocitu uvědomit, jak destruktivní byl přístup mých rodičů ke mně a proč jsem tedy až do nedávné doby pouze "přežívala" ( čili co všechno člověk raději vytěsní, aby vůbec přežil ). Dík za tu možnost uvědomění, je možné s tím něco dělat, srazit tu obrannou krustu - přežívací masku - a konečně být sama sebou. Dnes už na to mám sílu i vůli. Ráda bych ale konečně zjistila ten peněžní problém, protože se chystám podnikat a bez toho rozkrytí by to nemuselo jít tak dobře. Buď tedy tak hodný a pokud budeš v nejbližší době opět pořádat peněžní konstelace, dej mi vědět, abych se mohla opět přihlásit. Mám za to, že tentokrát už to vyjde. Zdraví Marie

Lucie: Vážený Jane, už to, že jsi se ozval kvůli zpětné vazbě, považuji za chvályhodné, a v mých očích tento fakt ještě víc zvyšuje hodnotu absolvovaného semináře! V pondělí a úterý bezprostředně po semináři se mi stala nemilá věc: nejmladší z mých dětí – téměř roční Prokop – se nazlobil na svět tak, že upadl několikrát do bezvědomí. Hodně to se mnou zamávalo, protože jsem to u předchozích vlastních dětí nezažila a ani mí známí tuto zkušenost se svými dětmi neměli. Lékařka mě ubezpečila, že se jedná o afektivní poruchu, což mě příliš neuklidnilo. Nějak jsem se začala bát, že pud sebezáchovy by u něj nemusel být silnější. A hodně jsem v té době přemýšlela, co mi tím chce sdělit, jestli už takhle malé dítě nese „rodovou“ zátěž a může ji tímto způsobem projevovat – z pohledu konstelací je ta zátěž značná: babička se několikrát pokusila o sebevraždu a matka bojuje se závislostí na alkoholu... Ráda bych, abychom s mými dětmi mohly kráčet životem bez tohoto nákladu, zároveň se to snažím přijmout s tím, že co nás nezabije, to nás posílí.
V současné chvíli se tak nějak už zase nechávám semílat všednodenním životem a kolotočem starostí. Trochu doufám, že čas bude pracovat v můj prospěch, a skutečně se dostaví dozvuky semináře s několikaměsíčním zpožděním, jak jsi sliboval, tak nějak samy! A Pokopovy excesy jsem začala přičítat tomu, že pro něj tři dny odloučení od matky byly příliš a nedokázal to zpracovat jinak. Od té doby se totiž takhle svým emocím už nepodvolil.
Díky absolvovanému semináři jsem se s lepším porozuměním ponořila do knih od Hellingera – jako bych jim najednou mnohem lépe rozuměla. Já rozhodně nelituji vynaloženého času. Neumím teď odhadnout, kdy se opět potkáme, ale jsem přesvědčená, že ano. Původně jsem se na seminář přihlásila ze zvědavosti. A ta je teď mnohem větší – nějak si myslím, že musí být ještě víc postupů a metod, které zatím zůstaly neodhalené, a ty mě prostě a jednoduše zajímají. Přeji pěkné dny! Lucie

Jaroslav: Dobrý den Jane
Po konstelacích peněžních přesvědčení jsem pocítil výraznou změnu v prožívání vztahu s otcem, s nímž se denně stýkám v zaměstnání, kdy jsem měl možnost být "malý" (společná práce na zahradě). Také připomínka mého mrtvého bratra v podobě fotky a drobností, tvořících tak malý oltářík přinášela pocit vyvážení. Děkuji a hezký den, Jaroslav

Jitka: Milý Jane, konstelace finančních přesvědčení byly pro mě velkým překvapením. Nikdy předtím mě nenapadlo, že právě tyto knstelace mohou mít tak široký záběr. Byla jsem předtím tak trochu v zajetí svých předsudků, že finanční konstelace budou přeci především o financích. Obrovský rozsah témat mě však úplně ohromil a nadchl. Uvažuji o návštěvě stejného tématu ještě nyní v březnu, vím že ale je dobrá určitá pauza pro vstřebání a zažití. Pokud můžu, prosím Tě o radu, je moc brzy? Chtěla bych jít, ale nevím, zda nejsem tak trochu zbrkloun co by všechno chtěl vyřešit za "14dní". Přesto mě to velmi velmi přitahuje.
Já osobně mám ze své konstelace tyto pocity: nic zásadního se teď zdánlivě neděje, ale mám pocit že jsem otevřela doposud zavřené dveře někam, kde mě čeká spousta dalších otázek, které chci řešit. Já sama jsem měla konstelaci na téma "nemám právo si vzít nic" - jsem ta těhotná maminka co se při konstelacích 2x pozvracela, podstatné je, že poté se mi to opět již znovu nestalo (předtím také ne) - tedy určitě přímo na kursu mě to velkým způsobem zasáhlo. Své konstelaci do teď zcela nerozumím, ale mám zvláštní pocit, že se něco určitě stalo a nastalo osvobození od něčeho co mě roky svazovalo. Je to ale zřejmě pouze jedno z prvních pout, co v naší rodině konečně povolily.
To co jsem nyní začala řešit je opravdu finanční otázka mé rodiny. Otec i matka (v 15 letech se rozvedli a žijí každý s novým manželem) s penězi vychází "tak tak" a většinou mají ode mě něco půjčeno (např. když nemají na tramvajenku, lednici, opravu zubů, apod). Otec byl od mých 16let v invalidním důchodu a jeho žena je také, matka od mých 17 let nepracuje a živí ji jen její průměrně vydělávající muž. Nikdy jsme neměli auto, peníze na dovolenou, nechodila jsem do jediného kursu, stále byly doma spíš dluhy. Např. z celé rodiny mám jediná já řidičák, nikdo jiný na něj neměl nikdy peníze. Já sama tak nežiji, co potřebuji si mohu dovolit, hodně cestuji a i můj současný životní partner má nějaké peníze našetřené, přesto myslím, že přišel čas začít to řešit. To jsou ty otevřené dveře, které mě teď vrtají hlavou. Proč bych měla stále své rodiče dotovat právě já?
Jane, děkuji za úžasný víkend, a pokud můžu prosit o radu, je již u mě čas pro ještě jeden kurs na finance?
Děkuji za odpověď. Jitka

Šarka: Ahoj Jane, zdravim po konstelacich 30.11-2.12 a chci se sverit se svymi dojmy. Me i meho partnera dost zasahly, tedy hodne vyrazne i na fyzicke urovni (tu psychickou jeste zkoumame:)). I proto jsme nebyli schopni prijit i posledni den. Bylo nam obema stridave v noci spatne. Byl to nejen proto pro nas pro oba velmi narocny vikend, plny emoci, vymeny nazoru, mych hysterickych zachvatu, ktere vygradovaly v nedeli do rady neprijemnosti a "urazu"- vyhorele PC, problemy s reklamaci, rozbite nove boty, pokuta od policie, neprijemny atak psychicky nemocne sousedky. Byl to proste pytel plny smuly, ktery odhalil spoustu veci, ktere jsme o sobe jeste nevedeli. Zatim to rozdychavam, ale ve vysledku vnimam spis, ze jsme obstali, tedy on, za nej mluvit nemuzu:-)). Tak uvidime, dam vedet. Diky za vse.

Jana Rakovicka: Zdravím všetkých účastníkov konštelácií 12. - 14. 10. 2007 v Bratislave. Tieto konštelácie sa mi veľmi páčili a som zvedavá, či postrehnem, že sa niečo deje.:-)) Vdaka Jan.

Olga: Milý Jane. Využila jsem cesty, mého muže na Váš seminář a moprosila o Váš podpis do vaší knihy "úžasná síla celku". Moc mne mrzelo,že se nemohu Vašeho semináře zúčastnit. Často si čtu o Vaší práci a doufám,že se mi také nědy splní mé přání a některý z Vašich seminářů, prožiji osobně. Dnes, alespoň touto cestou, Vám chci poděkovat za Vaše milá slova, vepsaná Vaši rukou a popřát Vám mnoho úspěchů v další práci s lidmi a pro lidi,kteří Vás obdivují a kteří Vás potřebují (díky mému muži, patřím mezi ně). Kniha je úžasná,zajímavá a ráda se k ní budu vracet. Děkuji. S pozdravem. O.

Květa: Konstelační semináře s Daanem v. Kampenhoutem byl pro mě velmi léčivý a inspiroval mě ve vytváření vlastních léčivých rituálů. Daan je osobnost a jsem moc vděčná, že jsem ho mohla osobně potkat a cítit jeho práci. Díky za organizaci. Květa

Sumito: Srdečně zdravím a chci ještě touto formou hluboce poděkovat celému organizačnímu týmu, který se zasloužil o pořádání šamansko - konstelačního semináře s Daanem v. Kampenhoutem. Tu hloubku, krásu a sílu, kterou jsem sdílel a ještě stále cítím nedokážu vyjádřit slovy. S úctou Sumito

Peter: Peter zo Slovenska pozdravuje vsetkych zo Zakládních konstelací 13-15.4. v Prahe. Bolo to velmi zaujimave a pre mna aj dost unavujuce a emocianalne intenzivne. A pacilo sa mi to. A este tyzden po kurze som mal taky pocit uvolnenosti a pohody, ze je vsetko ok. A citil som sa dost vyrovnany so vsetkym. postupom casu to trosku opadlo, ale stale mam momenty a chvilky ked sa tak stale citim. A ked mam stres tak zavriem na chvilu oci a meditujem. a pomaha to! Takze dakujem za to vsetko este raz, specialne Janovi, ale aj vsetkym ostatnym z kurzu. Vazne uvazujem o tom, skusitsi to este..Ozaj, Rad by som pocul o tom, ako en kurz pomohol ostatnym! Ak sa vam chce, tak mi mozete napisat na emal peter.cicman@gmail.com Drzim vam vsetkym palce, nech sa dari! Peter

Helena: Zdravím účastníkyZakládních konstelací ze 13.4. v Praze Indigo. Těším se na foto a prožitky , jež znovuvyvolá. A milý Jane, jsem ráda že jsem se s konstelacemi potkala v tak povolaných rukou. První krok a první pootevření dveří je vždycky nejtěžší, zraje to dlouho... Díky Tvému smyslu pro humor a odlehčení, tam kde to jde a vážnosti tam, kde se patří, nám ten první krok úžasně usnadníš a zlidštuješ! Jasně, pak následuje obrovský zmatek, odlehčení, smutek z odhazování starého, lítost, no prostě takový ten kvas, na který jednou s láskou a pochopením vzpomenu. Ale funguje to!! Každou minutu můžu volit, jestli budu jednat jako ta nedospělá třináctiletá holka nebo jinak. Takže jestli ta princezna ve mě dostala trochu na kokos, jedině dobře. Já to přežiju a těším se na další objevování bez konce

Dáša: Janovi a všem, kdo chodí na jeho konstelace hezké svátky jara v kruhu rodinném a blízkých přátel zasílá Dáša z Třebíč
Tonda: reakce na seminar 27.-28.3.2007 - na jednom miste v uvedenem terminu se udalo neskutecne mnozstvi prozitku. Pro me, hlavne diky dnesnimu odpoledni, byl dnesni den zlomovym okamzikem nejenom v soucasnem zivote :o) A to diky vsem pritomnym v dannem miste. Ivono dekuju, ze jsi me udelala zrcadlo. Uvedomil jsem si diky tomu spoustu veci.....

Aleš: Ahoj, zdravím všchny z konstelací o víkendu 23.-25.3. a ještě zpětně děkuji za vše, krásně mě to nabilo energií. Všem mužským spojencům jinak vřele doporučuji shlédnout film 300: Bitva u Thermopyl - to je mužská energie v té nejkoncentrovanější podobě, moc jsem si to užil :-) Mějte se všichni co nejlépe a těším se někdy zase na shledanou.

František: Moc děkuji za mnoho hlubokých "aha"prožitků.

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

 

Impressum zde / hier